Polisa ubezpieczeniowa oraz konsekwencje jej braku

Polisa ubezpieczeniowa na życie – Czy warto?

Polisa na życie to przede wszystkim zabezpieczenie przyszłości naszej oraz naszych bliskich. Daje również możliwości inwestowania kapitału.

Dlaczego warto mieć polisę na życie ?

Ubezpieczenie jest gwarantem, że przyszłość naszych najbliższych zostanie zabezpieczona finansowo. W tym momencie firmy ubezpieczeniowe oferują szereg dodatkowych umów, które przekładają się na wsparcie w takich przypadkach jak choroba, nieszczęśliwy wypadek, kontuzja, śmierć bliskich, rehabilitacja, transport karetką, dostawa leków, czy chociażby wizytę pielęgniarki.

Dodatkowa ochrona w trudnych sytuacjach, w których ciężko przewidzieć – jaka pomoc będzie w danym momencie najbardziej potrzebna.

Zatem jakie konsekwencje wiąża się z tym, że w danej sytuacji losowej takiej polisy mieć nie będziemy, lub będzie ona źle dopasowana do naszych potrzeb ubezpieczeniowych ?

Otóż wyrok lekarzy w przypadku nagłej choroby lub wypadku może okazać się bardzo poważny w momencie kiedy nie będziemy mogli liczyć na naprawdę porządne wsparcie finansowe ze strony firmy ubezpieczeniowej. Bo to właśnie polisa ubezpieczeniowa jest tym gwarantem, który pozwoli nam w przypadku choroby czy wypadku pokryć koszty leczenia, koszty rehabilitacji, otrzymać wypłatę za każdy dzień pobytu w szpitalu czy uzyskać odszkodowanie z tytułu niezdolności do pracy.

Wystarczy chwila problemów ze zdrowiem, by przypomnieć sobie co w życiu jest dla nas tak naprawdę najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *